Vítejte na webových stránkách naší školní jídelny!​

Jsme rádi, že vás můžeme přivítat na našem portálu, kde se dozvíte vše, co potřebujete vědět o našem jídelním lístku, o stravování a všem, co se týká naší školní jídelny. Naše školní jídelna je místem, kde se setkáváme nejen s chutným jídlem, ale i s péčí o vaše stravovací potřeby.

Klademe důraz na kvalitu surovin a přípravu pokrmů. Snažíme se nabízet vyváženou stravu, která dodá energii a správné živiny našim strávníkům.

Na našich webových stránkách najdete nejen aktuální jídelníček, ale i výživové tipy a rady pro zdravý životní styl. Chceme být pro vás nejen místem, kde se najíte, ale i zdrojem inspirace pro zdravé stravování.

Pokud máte jakékoli otázky, připomínky nebo nápady, neváhejte nás kontaktovat. Jsme tu pro vás a rádi vám pomůžeme.

Děkujeme, že nás navštěvujete, a těšíme se na to, že vám budeme moci nabídnout chutné a zdravé pokrmy naší školní jídelny. Buďte s námi a sledujte naše stránky pro nejnovější informace a novinky.

S pozdravem,

kolektiv zaměstnanců školní jídelny.

QR kód pro úhradu stravného

QR kód na Strava.cz

Podklad pro úhradu stravného v podobě QR kódu naleznete na portálu Strava.cz.

QR kód pro platbu na objednacím terminálu

Přímo na displeji objednacího terminálu TIKI v školní jídelně si může strávník načíst QR k provedení bezhotovostní úhrady stravného na mobilním telefonu.

Bezlepková strava

Ve školní jídelně nabízíme možnost bezlepkové stravy pro naše strávníky, kteří trpí celiakií nebo mají jiné potřeby spojené s bezlepkovou dietou.
Protože jsme si vědomi potřeb našich strávníků, snažíme se zajistit co nejlepší stravovací možnosti pro každého. Pokud vyžadujete bezlepkovou stravu, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám poskytneme více informací o našem jídelníčku a způsobech objednávání a přípravy bezlepkových jídel.
Pro dietní stravování je potřebné vyplnit Žádost o přípravu a podávání bezlepkové stravy, kterou naleznete na webových stránkách školní jídelny, v sekci DOKUMENTY. Předložit lékařské potvrzení, které by mělo obsahovat správný název diety a přesnou specifikaci dietního omezení.
Potvrzení je nutnou podmínkou pro poskytování dietního stravování, na základě vyhlášky č. 107/2015 o školním stravování, §2 ods. 4.
Garantem dietního stravování v naší školní jídelně je nutriční terapeutka paní Mgr. Jana Brouliková.

Objednávací terminál TIKI

Rádi bychom vás informovali o novinkách ve službách naší školní jídelny, které jsme zavedli pro vaše pohodlí a efektivitu. V chodbě před jídelnou je k dispozici moderní objednávací terminál TIKI, který vám umožní rychle a pohodlně si objednat, zjistit jaký mate oběd nebo vytisknout náhradní stravenku.

V případě, že zapomenete svůj čip nebo ISIC kartu je možné získat náhradní stravenku.

Cena náhradní stravenky zůstává nezměněna a činí 5,- Kč, která bude stržena ze stravovacího konta.

 

Návod na obsluhu TIKI, který vám krok za krokem ukáže, jak získat a vytisknout náhradní stravenku pomocí PINu je umístěn vedle terminálu. PIN vám byl zaslán e-mailem nebo ho můžete zjistit v kanceláři ŠJ.

Spotřební koš ve školní jídelně

Proč je v jídelním lístku tolik luštěnin, ryb, zeleniny, mléka, brambor… Protože v naší jídelně se snažíme dodržovat spotřební koš.
Strava ve školní jídelně je z podstatné části dotována státem a ten si nárokuje právo vyžadovat, aby nutriční hodnota stravy odpovídala požadavkům, které jsou vyjádřeny tzv. spotřebním košem. Pro školní jídelnu představuje spotřební koš i určitou obranu před požadavky rodičů,
učitelů a strávníků na individuální složení jídelního lístku.

Principy spotřebního koše

  • spotřební koš je daný vyhláškou č. 107/2005 Sb.a Metodickými materiály,
  • vyhláškou jsou dány skupiny potravin a normy spotřeby na strávníka a den,
  • výpočet se provádí 1x měsíčně,
  • množství daných potravin by se nemělo odchylovat od normy o více než je zadaná tolerance,

maso, mléko, mléčné výrobky a ryby         75–125 % normy

cukr a tuk                                                      75–100 % normy

brambory                                                      75–125 % normy

luštěniny, ovoce a zelenina                          od 75 % výše

O školní jídelně

Školní jídelna Ústí nad Orlicí byla zřízena v roce 1. 1. 2003 jako příspěvková organizace Města Ústí nad Orlicí. Do roku 2017 měla sídlo na adrese T. G. Masaryka 148, Ústí nad Orlicí. Pak se jídelna přestěhovala do zrekonstruovaných prostor na Smetanovu 43, Ústí nad Orlicí.

Jídelna na základě zřizovací listiny poskytuje v rámci hlavní činnosti stravování žáků za zvýhodněných podmínek v době pobytu ve škole. Školní jídelna je především zřízena pro stravování žáků Základní školy Ústí nad Orlicí, Komenského 11, Gymnázia, Ústí nad Orlicí, T. G. Masaryka 106 a Vyšší odborné školy a střední školy zdravotnické a sociální Ústí nad Orlicí, Smetanova 838, Ústí nad Orlicí.

Umožňuje také stravování vlastních zaměstnanců. V rámci vedlejší činnosti dále poskytuje stravovací služby pro zaměstnance škol a školských zařízení a další cizí strávníky.

Jídelní lístek sestavujeme podle požadavků vyhlášky o školním stravování (spotřební koš) a v souladu s aktuálními výživovými doporučeními. Denně se vaří polévka, tři hlavní jídla z toho jedno bezmasé. Součástí oběda jsou zeleninové saláty, kompoty, zelenina, ovoce, moučníky, mléčné výrobky nebo sušenky. K jídlu jsou nabízené různé nápoje: čaj, tři druhy ovocných nápojů, mléko nebo mléčné nápoje a voda.